Hledat v komentářích
Výběr pro investory

Článek je zařazen v rubrikách:Zákony|Firmy
Pro výpis z rejstříku nově do banky nebo stavební spořitelny

Pro výpis z rejstříku nově do banky nebo stavební spořitelny

25.10.2011
Počet Czech POINTŮ se v nejbližších měsících pravděpodobně zvýší. Banky a stavební spořitelny totiž dostaly zelenou v možnosti zřídit si tato kontaktní místa veřejné správy na vlastních pobočkách. Ještě letos si budou moci požádat o udělení autorizace k provozování Czech POINTU.

Výpis z obchodního rejstříku, rejstříku trestů, katastru nemovitostí, živnostenského rejstříku či bodového hodnocení řidiče a další služby poskytované Czech POINTY bude možné získat nově i u k tomu autorizovaných bank a stavebních spořitelen. Parlament totiž přijal s účinností od 29. listopadu 2011 novelu zákona o informačních systémech veřejné správy. Ta umožňuje bankám a stavebním spořitelnám nově vykonávat působnost kontaktního místa veřejné správy, takzvaného Czech POINTU (Českého podacího ověřovacího informačního národního terminálu).

O udělení autorizace k provozování Czech POINTU bude rozhodovat Ministerstvo vnitra do tří měsíců ode dne podání žádosti. Banka nebo stavební spořitelna ale musí splnit ministerstvem stanovené personální, technické, bezpečnostní a organizační podmínky. Autorizace se uděluje na dobu pěti let a ročně bude banky a stavební spořitelny stát dva miliony korun.

Články k tématu

Kocián Šokc Bala	štík
Stránka Právo je společným projektem Patria.cz a advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, která poskytuje a zpracovává veškeré informace na stránce umístěné; za tyto informace nenese Patria.cz odpovědnost.
Zdroje